Všechna pravidla pro přílet do Řecka

platí do 29. července (6:00)

Minulý týden jsme se věnovali pravidlům pro interní lety v rámci Řecka a dnes se zaměříme na to, co je potřeba udělat, abyste se do Řecka vůbec mohli letecky přepravit.

Současná pravidla jsou platná do 29. července 6:00 ráno.

Všichni cestující musí vyplnit 1 den před příletem dotazník s názvem Passenger Locator Form (PLF), který najdete na těchto stránkách.

Po příletu do Řecka

 • Očkovaní musí ukázat certifikát o očkování v řeckém, anglickém, francouzském, německém, španělském, italském nebo ruském jazyce spolu s původním (tedy českém) jazyce, ve kterém bylo původní osvědčení vydáno. Očkování musí být nejméně čtrnáct dní ukončené. V certifikátu o očkování musí být jméno osoby, typ očkované vakcíny a počet dávek.
 • Testovaní musí mít negativní (1) antigenní rapidtest provedený nejpozději 48 hodin před příletem do Řecka nebo (2) PCR test (orálním nebo nasofaryngeálním stěrem) na COVID-19 nejpozději 72 hodin před plánovaným letem.
 • Uzdravení se musí prokázat potvrzením o prodělání COVID-19, které platí po dobu šesti měsíců (180 dní) po nemoci. Certifikát o prodělané nemoci musí být vydán alespoň 30 dnů od posledního pozitivního testu orgánem státní správy nebo oficiálně akreditovanou zkušební laboratoří v anglickém, německém, francouzském, španělském, italském nebo ruském jazyce.
 • Cestujícím se také doporučuje mít u sebe digitální certifikát Covid-19 v tištěné nebo elektronické podobě obsahující informace týkající se jejich očkování nebo výsledku PCR či rapid testu provedeného před cestou, případně podrobnosti o jejich prodělané Covid-19 infekci.

  Po příletu do Řecka mohou být cestující podrobeni náhodnému testování (rapid testy) podle postupu popsaného v dotazníku PLF.

  Pokud cestujícímu vyjdou pozitivní testy, bude muset zůstat v karanténě 10 dnů. Plně očkováným cestujícím, kterým vyjde pozitivně rychlý test, budou muset do izolace na 7 dnů.

  Karanténní hotely jsou plně hrazeny řeckým státem.

  V obou případech budou muset izolovaní cestující prokázat negativní výsledek molekulárního PCR testu poslední den své karantény. Teprve pak bude moci být zrušena.

  Řečtí občané (například žijící v Česku), kteří využijí mezinárodní let, musí také vyplnit formulář PLF. Podmínky se vztahují na děti dvanácti a více let.

  Co se změnilo od minule?
 • Testovaným přibyla možnost prokázat se i negativním antigenním rapidtestem, pokud byl proveden maximálně 2 dny před příletem do Řecka. Lze se tak vyhnout PCR testům.
 • Děti do 12 let nemusí vyplňovat žádný PLF certifikát a jsou ze všech protipandemických opatření osvobozeny.
 • Platnost imunity po prodělané nemoci se snížila na šest měsíců (180 dní) a certifikát o jejím prodělání smí být vydán až 30 dní po posledním pozitivním testu.
 • Yiannis Koreček
  Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.