Všechna Covid-19 opatření pro příjezd do Řecka autem

Aktuálně platná prozatím bez časového omezení po celou sezónu 2021.

Pokud chcete do Řecka přijet autem po vlastní ose, je to pro Čechy jako občany EU a některých další zemí možné. Procedura je prakticky identická jako u letecké dopravy.

Aktuální pravidla nemají narozdíl od příletů vypsaná omezení časové platnosti.

Podstatné je, že chce-li přijet autem skrze vnitrozemí jako turisté, můžete překročit překročit státní hranice pouze na 4 místech.

 1. Severní Makedonie Evzoni 3247, Public domain, via Wikimedia Commons
 2. BulharskoPromachonas
 3. BulharskoNymfea
 4. Bulharsko – Ormenio

Evzoni a Nymfea jsou pro tyto účely otevřeny pouze mezi 07.00 – 23.00. Promachonas a Ormenio fungují nepřetržitě 24h.

Všichni cestující musí vyplnit nejpozději 1 den před příjezdem dotazník s názvem Passenger Locator Form (PLF), který najdete na těchto stránkách.

Na řeckých státních hranicích

 • Očkovaní musí ukázat certifikát o očkování v řeckém, anglickém, francouzském, německém, španělském, italském nebo ruském jazyce spolu s původním (tedy českém) jazyce, ve kterém bylo původní osvědčení vydáno. Očkování musí být nejméně čtrnáct dní ukončené. V certifikátu o očkování musí být jméno osoby, typ očkované vakcíny a počet dávek.
 • Testovaní musí mít negativní (1) antigenní rapidtest provedený nejpozději 48 hodin před příjezdem do Řecka nebo (2) PCR test (orálním nebo nasofaryngeálním stěrem) na COVID-19 nejpozději 72 hodin před příjezdem do Řecka.
 • Uzdravení se musí prokázat potvrzením o prodělání COVID-19, které platí po dobu dvou až devíti měsíců po nemoci. Certifikát o prodělané nemoci musí být vydán orgánem státní správy nebo oficiálně akreditovanou zkušební laboratoří v anglickém, německém, francouzském, španělském, italském nebo ruském jazyce.
 • Cestujícím se také doporučuje mít u sebe digitální certifikát Covid-19 v tištěné nebo elektronické podobě obsahující informace týkající se jejich očkování nebo výsledku PCR či rapid testu provedeného před cestou, případně podrobnosti o jejich prodělané Covid-19 infekci.

  Na řeckých hranicích mohou být cestující podrobeni náhodnému testování (rapid testy) podle postupu popsaného v dotazníku PLF.

  Pokud cestujícímu vyjdou pozitivní testy, bude muset zůstat v karanténě 10 dnů. Plně očkováným cestujícím, kterým vyjde pozitivně rychlý test, budou muset do izolace na 7 dnů.

  Karanténní hotely jsou plně hrazeny řeckým státem.

  V obou případech budou muset izolovaní cestující prokázat negativní výsledek molekulárního PCR testu poslední den své karantény. Teprve pak bude moci být zrušena.

  Podmínky se vztahují na děti starší dvanácti let a řecké občany (například žijící v Česku), kteří do Řecka přijíždí jako turisté.

  INFOGRAFIKA: Covid 19 v Řecku

  PROHLÉDNOUT
  Yiannis Koreček
  Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.