Šok! Za podezření ze znásilnění zatčen fotbalista Ruben Semedo

Nezletilou obět doprovodila na policii její matka
Ruben Semedo © sport.gr

Včera večer byla zatčena jedna z nejvýraznějších tváří řecké nejvyšší fotbalové soutěže Portugalec Ruben Semedo. Policisté si pro něj došli do jeho domu v aténské čvtrti Glyfada.

Policejní útvar pro ochranu nezletilých osob jej obvinil ze znásilnění nezletilé 17leté dívky, která byla podle svého svědectví několikanásobně znásilněna nejen fotbalistou, ale také 40letým nigerijským uměleckým manažerem, se kterým se dokonce znala.

Podle informací serveru Real.gr šla 17letá dívka minulý pátek na koncert zahraničního zpěváka do uměleckého klubu ve čtvrti Oropos v doprovodu právě zatčeného manažera i známého sportovce.

Nad ránem se trojice odebrala do bydliště Rubena Semeda, aby si dali něco k pití. Místo toho jí však údajně u sebe nejprve znásilnil krátce poté, co udělal to samé i 40letý muž, který byl už také zatčen.

Zatýkání fotbalisty Rubena Semeda © Sport24.gr

17letou obět dnes vyšetřil posudkový lékař. Ruben Semedo obvinění odmítá a tvrdí, že vše bylo dobrovolné, napadená však mimo jiné vypověděla:

„Protože jsem vypila velké množství alkoholu, šla jsem do jedné z ložnic domu a usnula jsem. O něco později do ní vstoupil druhý obžalovaný (státní příslušník Nigérie), který využil mého špatného stavu a přinutil mě k pohlavnímu styku… O chvíli později, když odešel, vstoupil Semedo do stejné místnosti a po zamknutí dveří přinutil mě i on ke styku…“

Vyjádření právního zástupce Rubena Semeda Stavrose Georgopoulose:


“Můj klient obvinění odmítá. A lituji, že jste ze mně násilně toto prohlášení vymámili. Myslete na to až budeme odcházet od soudu Evelpidon. Takto vážná obvinění by měla být podpořeno určitým chováním. Existují pádné důkazy, které toto obvinění vylučují. Řekněte mi, jestli [poškozená] vypadá na 17 nebo na 23–24 let. Hovoříme o skupině, která spolu byla 15 hodin. To obvinění je zcela nemyslitelné.”

Se 17letou byla vypovídat v městkém policejním okrsku Vyronas i její matka, protože za pachatele označila jednoho z nejznámějších fotbalistů pohybujících se v Řecku s aktuální tržní hodnotou 8 milionů euro.

O jeho osudu se bude rozhodovat zítra v deset hodin dopoledne, kdy padne rozhodnutí vyšetřovatele a žalobce, zda bude Ruben Semedo vyšetřován na svobodě nebo zda na něho bude uvalena vazba.

Vyjádření Olympiakosu Pireus:


PAE OLYMPIAKOS respektuje plně a bez předsudků presumpci neviny každého obviněného, ​​což zahrnuje také právo vznést námitku proti obvinění. Čeká proto na rozsudek nezávislého soudnictví, zatímco vyšetřování trestního případu týkajícího se fotbalisty Rúbena Semeda probíhá. Do té doby nezaujme žádné stanovisko.

Pohnutá minulost Rubena Semeda

27letý reprezentant portugalské reprezentace je znovu v problémech se zákonem. Původně měl našlápnuto na špičkovou kariéru. V listopadu 2017 však coby zraněný hráč španělského Villarealu vytáhl v baru ve Valencii pistol a ohrožoval s ní osobu, se kterou se předtím dostal do křížku.

Po novém roce byl v únoru 2018 zatčen podruhé. Tentokráte se údajně podílel na loupěži v domě, ve kterém jeho majitele svázali a vyhrožovovali mu. Byl obviněn z pokusu o vraždu a umístěn do cely předběžného zadržení.

Ve vězení strávil skoro půl roku, poté byl na kauci propuštěn. Podle svých slov si sáhl na úplné dno. Hrozilo mu patnáct a půl roku za mřížemi. Nakonec se doznal k únosu, loupeži, zranění a nedovolenému držení střelné zbraně. Dostal pokutu 46 000 euro a zákaz vstupu do Španělska na dalších 8 let.

Svojí kariéru poté restartoval v řeckém fotbalovém klubu Olympiakos Pireus. Začínal zcela od začátku, ale díky svým kvalitám se rychle vrátil na výsluní a začal o něj být opět velký zájem na mezinárodní fotbalové scéně.

Spekulovalo se o přestupu do anglického Wolverhamptonu, ale hráč nedostal povolení od tamních úřadů, velmi pravděpodobně v souvislosti se svojí kriminální minulostí.

Yiannis Koreček
Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.