Akt nepochopitelné nenávisti skončil tragédií krásné třicátnice

34letá obět útoku kyselinou sýrovou Ioanna, © Real News
34letá obět útoku kyselinou sýrovou Ioanna, © Real News

Řecko už měsíc žije šokujícím příběhem, který skončil tragédií. Prim v něm hrají dvě pohledné třicátnice, z nichž jedna bojovala o muže a zároveň podezřívala jinou ženu, že se s ním údajně zapletla. Jak se však později ukázalo, daného muže nikdy v životě neviděla.

Příběh skončil útokem kyselinou sýrovou na 34letou Ioannu, která je nyní s vážnými popáleninami zejména na obličeji v intenzivní péči lékařů a zůstane zřejmě dlouho v nemocnici.

Neštěstí se odehrálo ráno na aténském předměstí Kallithea uvnitř budovy, když Ioanna přicházela práce. Na chodbě ji někdo chrstnul žíravinu do obličeje a utekl. V bolestech a křiku na rozpadajícím se oblečení se jí podařilo dostat se na ulici do nedaleké lékárny, kde se polila vodou.

Hlavní podezřelou se stala 35letá žena, která nepříliš úspěšně usilovala o vážný vztah se 40letým mužem. Policie dlouho tápala a neměla se čeho chytit. Dokonce ani poškozená Ioanna neměla ponětí, kdo by jí něco takového mohl udělat.

Na stopu se vyšetřovatelé dostali až na základě poslechu několika telefonátů mezi podezřelou a taxislužbou. Během vyšetřování vyšlo najevo, že první pokus o útok ráno předchozího dne nevyšel, protože taxikář nepřijel na místo včas.

Tento pečlivě promyšlený plán měl za cíl vyhnout se průmyslovým kamerám, dojet do práce ještě stále ráno a zajistit si tak alibi. Kanceláře pojišťovny, kde poškozená Ioanna pracovala, sídlí ve vedlejší ulici a taxi tam z hlavní třídy většinou samovolně nezajíždí.

Podezřelá se tak rozhodla místo činu opustit po svých a dávala si přitom pozor, aby nebyla na žádném záběru. To se jí do značné míry podařilo, avšak kamera jedné menší kavárny zachytila její pohyb.

Týden co týden vyplouvají na povrch nové okolnosti. Co zpočátku vypadalo jako zamotaná love story, se ukázalo jako psychopatický stalking.

Vše začalo tím, že 40letý Nodas požádal krásnou Ioannu o přátelství na facebooku, která ho přijala. To 35letá žena podezřelá z útoku neunesla a rozhodla se, že dá oběti lekci.

Požádala Ioannu o přátelství také a ta ho opět přijala. Spojoval je region Aitólie-Akarnánie, ze kterého obě pochází a firmy, ve kterých pracovaly, byly obchodními partnery. Obě ženy spolu dokonce vedly přátelskou konverzaci na messengeru.

V ní byla pokaždé pod různou záminkou Ioanna dotazována, zda se 40letým Nodasem nenavázala nějaký vztah. Po opakovaném ujištění, že nikoliv a že i když ji několikrát napsal, tak se s ním ani nesetkala, ani mu neodepisovala, dostala tuto otázku přístě zase. Tento scénář se opakoval i přesto, že po krátké výměně zpráv a nezájmu Ioanny s ním komunikovat ho brzy zablokovala.

35leté ženě poradila, ať daného muže hodí za hlavu. Prakticky se však obě aktérky neznaly a naživo hovořily spolu pouze několikrát.

Obě byly také zcela rozdílných povah. Ioanna byla extrovertní a společenská. Vystudovaná ekonomka univerzity v Pireu cestovala po světě, tancovala a měla velký okruh přátel. Silnou a vyrovnanou osobností spolu s půvabem přitahovala nejen muže, ale i ženy a také online followery. Jak ukazuje její vystoupení v soutěži TV Alpha DEAL – téměř vždy se usmívala a risk považovala za způsob, jak si vyzkoušet nové věci.

Soutěž TV Alpha – Deal. Jeden ze soutěžících Ioanně během hry dokonce zazpíval (17m52s).

Oproti tomu podezřelá pachatelka byla uzavřenou osobou obrácenou do sebe. Podle grafoložky nejistá, orientovaná na intenzivní materialismus, kterým kompenzovala mělké vztahy. I ona pocházela z dobrého rodinného prostředí a měla dokonce ve svém regionu i určité sociální zázemí. Přestěhovala se však do Atén, kde si svým nevýrazným charismatem nové nevytvořila.

Muž, o kterého usilovala, jí navíc dával najevo, že o závazky nestojí. Ze svého neúspěchu zřejmě vinila Ioannu, která pro ni vyjma fyzického vzhledu byla ztělesněním všeho, co jí chybí a pociťovala k ní chorobnou nenávist.

Během karantény v ní zřejmě za přispění sociální izolace uzrál šílený plán, jehož cílem nebylo zabíjet, ale způsobit doživotní utrpení. Útok pilně plánovala včetně úniku z místa činu.

Svojí budoucí obět tajně patologicky sledovala živě i na sociálních sítích. Dávala “like” ke každé fotografii, kterou dotyčná nahrála včetně sdílené hudby z youtube. Naposledy tak učinila několik hodin před útokem.

Zvlášť šokující je skutečnost, že se podezřelé nějakým způsobem podařilo propašovat do osobního vozu oběti GPS zařízení a nejméně dvakrát ho po dobu sledování nabít. Výsledky pak vyhodnocovala s pohybem a časem svého milence, který po útoku na Ioannu utrpěl psychologický šok.

35letá žena, jejíž identita je pochopitelně chráněna, již byla zadržena a hrozí ji vězení mezi deseti až dvaceti lety, případně dokonce i doživotí.

Ioanna mezitím podstoupila čtyři operace v nemocnici Thriasio a pod dohledem špičkových lékařských týmů se připravuje na pátou. Její levé oko zřejmě zachránil jeden z největších mezinárodně uznávaných oftalmologů Jorgos Kymionis, který léčbu označil za dlouhodobý fyzický i psychický maraton.

Poškozená Ioanna svůj obličej po útoku prozatím neviděla a lékaři ji na tuto událost připravují.

Zatýkání hlavní podezřelé © CNN Greece

Yiannis Koreček
Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.