O mne

KDO JSEM

Pocházím z česko-řecké rodiny a už od dětství jsem se pohyboval mezi dvěma světy. Často jsme cestovali za naší řeckou větví a přitom jsem zjistil, že mě hodně baví hovořit cizími jazyky a poznávat lidi ze všech koutů planety. Nebyla to však jen kultura, ale zajímalo mně, co se v těch zemích doopravdy děje. Proč jsou některé bohatší a jiné zaostalé.

Nakonec jsem kosmopolitnímu dění zcela propadl a na Univerzitě Karlově jsem vystudoval program Mezinárodní teritoriální studia. V navazujícím magisterském pokračování v rozsahu Balkánské, euroasijské a středoevropské oblasti jsem se navrátil ke kořenům a začal se definitivně specializovat na Řecko. 

Nějaký čas jsem pobýval jako internista na české ambasádě v Aténách a v Řecku jsem pak zůstal kvůli postgraduálnímu programu MA in Politics and Economics of Contemporary Eastern & Southeastern Europe, který je vyučován pod záštitou University of Macedonia ve druhém největším městě Soluni.

Tyto zkušenosti mne, co se profesního života týče, hluboce ovlivnily. Seznámil jsem se s lidmi, kteří jsou nejen významnými poradci v obou zemích, ale také mými přáteli. Díky nim jsem se mohl načas stát výzkumným pracovníkem a spoluautorem oceněné knihy v oblasti literatury faktu, která – jako třešnička na dortu – byla posléze přeložena i do řečtiny.

Po studiích jsem působil primárně v soukromém sektoru, zejména potom v zahraničním obchodě, a přitom jsem poznal fungování marketingového a PR managementu, byznysu zejména pro jihovýchodní Evropu. Ale nejen tam, protože jistou etapu svého pracovního života jsem strávil také v Německu pro místní firmu, což mne orientovalo často do pozic pro západní Evropu a německy mluvící zemí. 

Sociálním vědám jsem ovšem zůstal věrný a občas se externě angažuji jako mediální poradce v řeckých záležitostech. Měl jsem navíc možnost a čest podílet se se známou bloggerkou Pavlou Smetanovou na společné druhé (a její již x-té) knize. Čas od času vystoupím v České televizi a spolupracuji s globálními řeckými novinami Greekreporter.com. Nyní provozuji tento malý portál mygreekconsultant.com v češtině. Nabízím čtení blogu ze všech oblastí spíše odbornějšího rázu a obchodně-konzultantské služby do Řecka.

Mám při ruce další specialisty, díky kterým dokážu poskytnout mnohem širší portfolio služeb a najít i pro vás to nejlepší řešení na míru.

CO DĚLÁM

Spojuji obousměrně české a řecké prostředí. Poskytuji poradenství hlavně v obchodní, investiční a mediální a rovině. 

Pokrývám také právní, marketingové, tlumočnické, překladatelské a vzdělávácí aktivity. Na co nestačím sám, využívám externí partnery. To se týká hlavně prvních dvou jmenovaných, kdy se vám dostane péče, jako byste byli v Řecku.

No a samozřejmě píšu tento trochu odbornější blog…

Mými klienty jsou firmy se zájmem o kontakt s řeckým či kyperským prostředím, mediální zástupci, případně NGO a vzdělávací instituce. Často mne kontaktují také investoři a jednotlivci se zájmem o konkrétní akce.

Firmám mohu zajistit přenesení jejich obchodního modelu do Řecka, případně jej lokálně upravit tak, aby dobře fungoval i v místních podmínkách. 

Typicky se jedná o průzkum trhu, nalezení vhodných partnerů, jejich oslovení, rozvinutí vztahu až po případnou asistenci ohledně podpisu smlouvy. Mohu předat pouze základní informaci nebo představit vaše služby v řeckém jazyce, jehož znalost v počátcích komunikace může citelně ulehčit vyjednávání a otevřít nové cesty. Ve finále vás mohu i fyzicky zastupovat. 

Pomohu také při komunikaci se státními autoritami například při tendrech a výběrových řízeních a zajišťuji výhodnější podmínky pro české exportéry na doporučených veletrzích, výstavách, konferencích a symposiích.

Lokalizuji vám řecké PR texty a online kampaně.

Nabízím také optimalizaci stávajících partnerů, kontroly jejich aktivit a efektivity stávající strategie včetně analýzy možných opatření.

S řeckým právním partnerem specializovaným na obchodní právo nabízíme ušetření energie při základání společnosti v Řecku, asistenci při nákupu a nakládání s nemovitostmi a další poradenství podle individuálních potřeb.

 

KOMU MOHU POMOCI

Nejsem orientovaný oborově, ale teritoriálně. Obrátit se na mne může úplně kdokoliv – každému se pokusím s jeho záležitostí pomoci.

A pokud v současné době nic nepotřebujete, tak si alespoň v klidu u kávy pročtěte můj blog. Nezapomeňte mi přitom dát nějaké ty lajky na sociální sítě a sledovat můj profil na facebooku a twitteru