Nejúspěšnější travelblog o Řecku se mění na marketplace!

Zdeněk Šenkyřík vede už šestým rokem nejlepší blog věnující se Řecku. Pokud by v oblasti “řeckého blogování” existovalo něco na způsob shromáždění podobné tomu jaké se každoročně odehrává v Dolby Theatre v Kalifornii při vyhlašování filmových a televizních Oskarů, Zdeňkovo reckonasbavi.cz by asi bralo všechny ceny.

V cestě by mu stála maximálně Ostrovanka přinášející do éteru zcela osobitý a dlouhodobě konzistentní osobní pohled. který umí vše: pohladit, podráždit a zejména vzbudit emoce a s ní spojenou diskuzi.

Naštěstí pro nás všechny, toto není soutěž a proto můžeme v klidu ocenit kvalitu každého jednotlivce, který se tématu věnuje. Jedno ovšem Zdeňkovi nemůže nikdo upřít: dal dohromady skvělý tým lidí (Tydra a spol.), dal jim prostor, který vyzařuje z jeho silné osobnosti a povedlo se mu (zřejmě jako jedinému) něco výjimečného: spojil napříč komunitu věnující se Řecku.

V tom je zcela jedinečný.

Jak známo, témata mygreekconsultant.com nemusí být vždy všem srozumitelná, cílová skupina ostrovanky je také na základě čtení jejích příspěvků definovatelná, různé skupiny na sociálních sítích (např. Řekové v Čechách) nebo fórech (recko.name) jsou zase příliš zaměřené na svůj (menšinový) původ a Zdeňkovo Řecko nás baví je tady pro všechny.

Zdenda nás sjednotil a nutno dodat, že to dokázal jako úplně jediný člověk v Česku za celou dobu existence internetu. Pod jeho příspěvky můžete vidět “online tlachat” skutečně celou komunitu: příslušníky řecké menšiny, cestovatele, milovníky jídla, pláží, lidí hledající praktické informace, ale i studenty sociálních věd zaměřených na Řecko nebo akademickou komunitu. Všichni znají reckonasbavi.cz.

Proto je zkrátka nejlepší.

O to víc by nás všechny měla zaujmout zpráva, že jeho web se transformuje na online eshop řeckých produktů. Ale nejedná se o žádné laciné podbízení diskontních potravin. Řeckonásbaví si vybírá s kým chce spolupracovat, protože akcentuje ekologicky udržitelnou stopu a menší rodinné firmy “s příběhem”.

Nakupovat tak zřejmě nebudeme moci za řinčení velkých slev, zato se nám ovšem dostane osobního přístupu garantovaného autorovou láskou k Řecku. Zpozornět by měli i ti, pro které je obtížné vytvořit eshop, protože na jeho stránkách se mohou registrovat prodejci a prodávat pod svým jménem.

Pro některé může být toto řešení příjemnější, než si vytvářet vlastní eshop.

Buďme rádi za každou možnost vybočující ze změti globálních marketplace firem jako je Amazon a podporujme diverzitu, dokud ji zde máme!


Co teď na reckonasbavi.cz najdete?
Chyba RSS: https://www.reckonasbavi.cz/shop/feed/ is invalid XML, likely due to invalid characters. XML error: XML_ERR_NAME_REQUIRED at line 1, column 2
Yiannis Koreček
Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.