Giannis Antetokounmpo v Paříži. Přivítán Neymarem a Mpabbém

Setkání legend. Tak by se dalo nazvat dostavení, které si dali hráči amerického basketbalového týmu Milwaukee Bucks na čele s nejužitečnějším hráčem NBA Giannisem Antetokounmpem a fotbalistů francouzského PSG v rámci evropského turné.

Na hvězdného Řeka už čekali jeho fotbaloví kolegové Francouz Kylian Mbappé a Brazilec Neymar Junior. Giannise doprovázeli i jeho další spoluhráči z Milwaukee Bucks včetně bratra Thanasise.

Po odehraném zápase americké NBA v Paříži se přesunuli na další utkání do Londýna, kde ho pro změnu přivítal tým Arsenalu.

Giannis Antetokounmpo (v české transkripci také Janis Adetokunbo) je už ve svých 25 letech považovaný za největšího řeckého sportovce v moderních dějinách.

Je mimo jiné prvním Evropanem a Řekem, kterému Nike vytvořil vlastní basketbalovou Zoom Freak.

Nike Freak 1 Air Giannis Antetokounmpo Janis Adetokunbo NBA MVP
NBA MVP 2019 Giannis Antetokounmpo (Janis Adetokunbo), © Nike
Oficiální logotyp Nike Giannise Antetokounmpa, © Nike

Spolu se svoji rodinou nigerijského původu se probili z útrap chudoby v aténské čtvrti Sepolia, stal se nejlepším evropským basketbalistou a nyní aspiruje na nejlepšího basketbalistu světa všech dob.

Mezi jeho obdivovatele patřila i jiná basketbalová legenda – Kobe Bryant, který včera tragicky zahynul během letu v helikoptéře. O jejich unikátním vztahu přinese mygreekconsultant.com již brzy více informací.

Yiannis Koreček
Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.