LAST CALL: SingularityU Greece Summit 19.-20. listopad 2018 v Aténách

Mezinárodní dvoudenní summit vedený v anglickém jazyce je primárně určený zájemcům, kteří chtějí osobně poznat mezinárodní a řecké leadery v oblasti byznysu a moderních technologií ze Silicon Valley.

Workshop je zaměřený na “mindset” – volně přeloženo jako něco ve smyslu “v jakém režimu přemýšlíme”. V rámci Řecka se jedná o jednu z nejvíce inovativních událostí, která má za cíl postupně přenést zemi a její vnímání do nové éry inovativního byznysu, digitálních technologií, sociální zodpovědnosti a ekologické udržitelnosti. Proces, který v Řecku zastavila fiskální krize roku 2009 a který se postupně až po celé dekádě opět začíná v řecké společnosti objevovat.

Význam akce podtrhují nejen řečníci, ale zejména místo konání v okázalé athénské konferenční hale Megaro Musikis známou též jako MAICC a také sponzoři události. Hlavním partnerem je společnost Deloitte, dále pak Vodafone, Alpha Bank, Raycap a Coca Cola. Z mediálních partnerů jde o liberálně-konzervativní deník Kathimerini, TV SKAI a Capital.gr

Mezi hlavní řečníky patří řecký Američan Peter Diamandis, zakladatel a výkonný předseda fondu XPRIZE finančně podporující celosvětově průlomové technologie. Je známý mimo jiné i díky založení veřejné soutěže Ansari X Prize, která odměnila 10 miliony dolary soukromou společnost schopnou vytvořit a spustit vesmírné plavidlo až pro tříčlennou lidskou posádku. Ta má být vynesena alespoň do výše 100 km nad zemský povrch. Vyjma svých společností věnující se kosmickým technologiím ve velkém měřítku – navození stavu beztíže pomocí FAA-certifikovaného Boeingu 727, dopravy osmi turistů na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) a detekci Zemi vzdálených těles jako jsou třeba asteroidy, založil Diamandis také biotechnologické firmy včetně nadací zabývající se výzkumem zpomalení efektu stárnutí a prodloužení délky života.

Další významnou osobnost summitu představuje David Roberts, počítačový vědec a inženýr Massachusettského technologického institutu zabývající se umělou inteligencí a bio-počítačovým inženýrstvím. Jím založené společnosti získaly více než stomilionové investice v dolarech.

Vystupovat bude také teoretická neurovědkyně Dr. Vivienne Ming zabývající propojením kognitivní neurovědy a schopností robotů se učit. Dále počítačový vědec a futurista Ramez Naam, fyzioložka a neurovědkyně z největších adres světa: Harvardské univerzity, Standfordské univerzity UCSD, UCSF a Salk institutu, Dr. Divya Chander a jeden z největších řeckých průmyslníků a výkonný ředitel Titan Cement Company Dimitris Papalexopoulos, který je členem Evropského kulatého stolu průmyslníků (ERT).

SingularitU není pouze o přírodních vědách, ale svůj prostor zde mají také sociální vědy, humanita a přírodní prostředí.

Ty nám na svém workshopu více přiblíží Amin Toufani – zakladatel ziskových organizací a sociální zodpovědnosti v oblasti umělé inteligence, peer-to-peer půjčování, bitcoinové problematiky, lidských práv, mezinárodního rozvoje, dekarbonizace životního prostředí a solární energie;

Dále Jody Medich – design, inovace, rozšířená a virtuální realita; Jaya Baloo – kyberbezpečnost a kvantové programování; Carlo van de Weijer – ředitel strategického plánování pro oblast chytré mobility na Univerzitě v Eindhovenu; Alex Gladstein – hlavní strategický poradce nadace Human Rights Foundation; Jyotika Virmani, PhD – ředitelka programu XPRIZE v oblasti životního prostředí s důrazem na celoplanetární aspekty; John Hagel – ředitel a spolupředseda Deloitte LLP inovativního centra; Larry Keely – výkonný ředitel Deloitte Consulting, LLP, jinak také myslitel, učitel, spisovatel, inovátor, prezident a spoluzakladatel Doblin Group; Dr. Nikolaos Mavridis – absolvent doktorského studia Massachusettského technologického institutu a zakladatel Robots and Medial Lab (IRML) zaměřený na výzkum interakce člověk-robot; Stefano Gastaut – ředitel Vodafonu Internet of Things (IOT) a byznysový stratég; Tomas Björkman – privátní bankéř, filozof a sociální podnikatel, který založil soukromé investiční skupiny; Dimitris Vassilakis – hudebník, skladatel, vokalista, výzkumník a edukátor, který získal oceněn BBC Music Magazine. Jeho album “Labyrinth” se stalo předmětem univerzitního studia včetně Yaleovy univerzity; Alexis Papahelas – žurnalista a šéfredaktor deníku Kathimerini. V roce 2015 byl magazínem Politico zvolen jako jeden z nejvlivnějších Evropanů. Dělal interview s nejvýznamnějšími osobnostmi světa naší doby od Jásira Arafata počínaje, po Billa Gatese a prezidenta USA Baracka Obamu konče.

Program je naplánovaný do dvou dnů v časovém rozmezí 8.00 – 19.30. Pro místní je očekávaná zejména otevřená diskuze (Fireside Chat) zakladatele Petera Diamandise a šéfredaktora deníku Kathimerini Alexise Papahelase na téma: Greece in the 21st century.

Zájemci o účast na summitu mne mohou kontaktovat přímo na telefonu: +420 728 05 15 15 nebo emailem: yiannis.korecek@mygreekconsultant.com

Základní cena programu je 1250 €. V případě zájmu mohu vytvořit kompletní balíček s dopravou i ubytováním. Času zbývá ovšem velmi málo.

Kompletní program naleznete v sekci aktuálních příležitostí nebo klikněte zde.

Yiannis Koreček
Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.