Kréta: Iraklio, Chania v mini lockdownu na další týden

Přidává se k nim i Rethymno. Na Zakynthosu dnes končí.

Až do 25. srpna 6 hodin ráno. To je minimální doba, o kterou bude mini lockdown v oblasti Chanie a Iraklia prodloužen. Ten se navíc ode dneška vztahuje i na další krétský region Rethymno.

Řecký výbor pro ochranu veřejného zdraví vyhodnotil po týdnu mimořádných opatření situaci na Krétě i nadále jako neuspokojivou a rozhodl se stávající mini lockdowny nejen prodloužit, ale také rozšířit o nové.

Znamená to, že mimořádná opatření teď platí ve třech ze čtyř krétských regionů. Poslední region bez omezení je Lassithi ve východní části největšího řeckého ostrova.

Co znamená mini-lockdown

  • Zákaz vycházení od 01:00 do 06:00 ráno, s výjimkou pracovních povinností a vážných zdravotních důvodů
  • 24h zákaz hudby v obchodech a zábavních podnicích.

Dnes padlo také rozhodnutí, že současný mini lockdown se nakopak na Zakynthosu prodlužovat nebude. Na ostrově tak dnes všechna mimořádná opatření končí.

Za týden komise současné mini lockdowny znovu zhodnotí a podle situace rozhodne, zda mini lockdowny prodlouží o další týden či nikoliv.

Nákaza 17. srpenPrůměr 7 dnína 100 000
Zakynthos2513.7161.34
Iraklio (Kréta)222181.1472.67
Rethymno8647.00100.46
Chania142109.5790.69

Nákaza se šíří hlavně mezi mladými lidmi

V Řecku dnes přibylo 4206 nových případů a epidemie je nyní na vzestupu hlavně mezi mladšími ročníky.

Jedná se o věkovou skupinu dospělých s nejnižší proočkovaností s mírou od 39,4% (ve věku 18–24 let) do 53,6% (ve věku 35–39 let).

Pouze včera přibylo 13 lidí ve věku 18-39 let, kteří skončili hospitalizovaní na ventilátoru, zatímco o měsíc dříve, 17. července, šlo o tři lidi.

Mámě velký nárůst nákazy u lidí v mladém věku. Za poslední týden jsme ztratili pět mladých životů ve věku 18-39 let. Nikdo z nich nebyl očkovaný. V těchto věkových kategoriích máme celkem 94 mrtvých. Mladý člověk není nesmrtelný, máme zde i intubované dítě. Všichni musíme být opatrní. Dokud nebudeme očkovaní, nemůžeme žít jako předtím, “

zdůraznil včera ráno v televizním rozhovoru profesor intenzivní pneumologie Theodoros Vasilakopoulos.

Tsitsipas proti očkování

“Vidle” do státní kampaně vybízející mladé lidi k očkovaní hodil známý tenista nacházející se v současnosti na třetím místě světového žebříčku Stefanos Tsitsipas.

Ten prohlásil, že všechna hygienická opatření dodržuje, ale naočkovat se nechá pouze v případě, že to bude povinné.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Zklamání z jeho prohlášení neskrýval profesor London School of Economics Ilias Mosialos, podle kterého je to o to horší, že pochází od člověka s velkým vlivem na veřejné mínění mladých lidích.

Doslova řekl:

Prohlášení bylo velkým zklamáním, protože bylo pochází z úst známého člověka, který může ovlivnit veřejné mínění a to nás znepokojuje obecně.

Zprávy tvoří minimální vedlejší účinky očkovacích látek jsou a nikoliv to, kolik zachránily životů.

“Nespravedlivá” smrt jednoho očkovaného krajana se dostala do titulků, zatímco my ‘zapomínáme’, že jsme dosud měli 13 204 nespravedlivě neočkovaných úmrtí.

Názory akademiků a odborníků na vakcíny, které se šíří po internetu i v televizních pořadech mají menší význam než nezralé vyjádření slavného tenisty.

Ať se pan Tsitsipas klidně zlobí, ale cožpak pro samotný strom nevidíme i les?

Yiannis Koreček
Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.