Emanuel Macron reagoval na Ergodanovu politiku vzkazem v řečtině

Francouzský prezident Emanuel Macron se jako jeden z hlavních lídrů EU dlouhodobě vymezuje vůči politice současného tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana, který už delší dobu citelně zvyšuje napětí v regionu.

Na svém facebookovém profilu v reakci na současné zvyšování pnutí ze strany Turecka publikoval vzkaz podpory psaný v řeckém jazyce:

https://www.facebook.com/EmmanuelMacron/posts/2842476725984895
Evropa se musí důkladně začít zabývat otázkou bezpečnosti ve Středomoří. Již brzy svolám konferenci jižního křídla členských zemí EU.

V oblasti Středomoří jsou otázky ohledně energetiky a bezpečnosti naprosto zásadní, protože se s čím dál větší tendencí stávají třecí plochou, proti které má Evropská unie stále minimální vliv. Evropa musí uhájit svoji suverenitu.

Nenecháme bezpečnost Středomoří padnout do rukou jiných aktérů. Ještě jednou chci vyjádřit plnou solidaritu Francie s Řeckem a Kyprem proti tureckému narušování jejich suverenity. Nesmíme akceptovat, že někdo ohrožuje námořní prostor členského státu EU.

V Libyi nemůžeme dovolit jiným silám porušovat zbrojní embargo. Operace Irini je jednou z evropských odpovědí a je nutné ji vyztužit.
– Emanuel Macron, prezident Francie –

Pro Řeky představuje Francie jednoho z klíčových spojenců již od dob vzniku vzniku moderního Řecka roku 1821.

Yiannis Koreček
Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.