Mygreekconsultant.com měl příležitost hovořit s otcem a koučem Stefanose Tsitsipase, nejlepšího řeckého tenisty všech dob. A co více, jeho svěřenci je teprve 21 let: už byl na 5. místě světového žebříčku a prognózy mu slibují jen tu nejsvětlejší budoucnost.

Před čtyřmi týdny promlouval k poslancům řeckého parlamentu, minulý týden ho zabili Rusové v areálu mariupolského Azovstalu.

Souhrnná informace mapující opatření řecké vlády vůči ukrajinským uprchlíkům směřujícím následkem ruském invaze do Řecka.

První část terminálu je již ve výstavbě. Současná geopolitická krize způsobená invazí na Ukrajinu výrazně rozšířila projekt.

V řecké společnosti rezonuje a vyvolává úzkosti hrozivě vypadající konflikt na Ukrajině. Všechny noviny jsou toho plné stejně jako všude jinde. Podpora napadené země je však evidentní. Postavila se za ukrajinskou bitvu o svobodu národa, Evropy, světa.

Statistika počtu nakažených COVID-19 v Řecku podle regionů a podle průměru na region a počtu obyvatel.

Na Krétě prodloužen mini lockdown o další týden ve třech ze čtyř regionů nejméně do 25. srpna. Naopak na Zakynthosu končí.

Ministerstvo civilní ochrany Řecka včera prodloužilo o jeden týden platnost zákazu veškerých návštěv zeleně po celé zemi a také vykonávání činností, které mohou způsobit vznik požáru.