AEGEAN Airlines převzal první část z objednávky 46 nových letadel Airbus A320neo

Společnost Aegean Airlines převzala ve Francouzském Toulouse první letadlo evropského výrobce Airbus. Do července obdrží dalších šest letadel z celkem 46 objednaných kusů za 137 miliard korun (6 miliard dolarů).

Jedná o moderní stroj A320neo vybavený úspornými motory Pratt & Whitney GTF™ , které výrazné snižují emise oxidu uhličitého a oxidu dusíku.

Airbus A320neo © AEGEAN Airlines

Aegean Airlines nevědomky učinila velmi šťastné strategické rozhodnutí, když během roku 2017 a počátkem 2018 vybírala, která letadla nakoupí pro masivní modernizaci své letky.

Jednou z diskutovaných možností byl i typ Boeing 737Max, ale Aegean si nakonec zvolil nový model Airbusu i proto, že na těchto strojích létá po celou dobu své existence. Tímto rozhodnutím si zřejmě ušetřil spoustu vážných komplikací, které by teď musel s neblaze proslulým modelem Boeingu řešit.

Aegean Airlines zajišťuje dopravu také českým turistům svým přímým celoročním spojem z Prahy do Atén, které jsou domovskou stanicí a hlavním hubem společnosti. Lístky s přestupem je tak možné koupit do jakékoliv další destinace AEGEAN, která na spoje vesměs pohodlně navazuje.

Yiannis Koreček
Zde najdete mé články. Pokud se ovšem chcete něco dozvědět o mne, pak musíte kliknout sem.